Рух Світло-Життя (загально відомий як Оаза) – є одним з рухів віднови Церкви згідно з навчанням ІІ Ватиканського Собору. Цей Рух повстав в Польщі, а його засновником був Слуга Божий о. Франциск Бляхницький.

Світло_Життя_Домашня_Церква

Рух об’єднує людей різного віку і стану: молодь, дітей і дорослих, а також священиків, ченців, черниць, членів світських інститутів, а також сім’ї з родинної галузки Руху, якою є Домашня Церква (також відома як Оазис Родин). Завдяки відповідній для кожної з цих груп формації Рух Світло-Життя намагається виховати зрілих та свідомих християн, а також бажає послужити оживленню місцевих християнських громад Церкви – парафій, деканатів та єпархій.

рух_світло_життя_1Початки історії Руху сягають першого «Оазису» або реколекційного виїзду, який відбувся у 1954 році за участю міністрантів. До 1976 Рух був відомий як «Оазисний Рух», або «Рух Живої Церкви», чи «Рух Непорочної Діви Марії». Засновником Оазисів і першим модератором Руху був о. Франциск Бляхницький (помер в 1987 році і похований у церкві Ісуса Доброго Пастиря в Крощченку). Впродовж наступних років Рух Світло-Життя з’явивсь також в Болгарії, Словаччини, Литві, Чехії, Німеччини, Білорусі, Україні і Латвії, а з 2006 року в Ірландії, та нещодавно в Китаї.

Мета і програма Руху коротко виражаються грецькими словами «ΦΩΣ» (світло) і «ΖΩΗ» (життя), вписаними в знак хреста (що одночасно є символом руху) та формулою «Світло-Життя», яка означає єдність світла даного Богом і життя, як християнського свідоцтва.

Основна формація в Русі Світло-Життя спирається на «Обрядах християнського втаємничення дорослих», і починається з євангелізації (індивідуальної або через реколекції: євангелізаційні або початкового ступеня), що приводять до особистого прийняття Ісуса Христа як свого Господа і Спасителя (Оаза «Нового Життя І ступеня) і до приєднання до формаційної групи учнів Христа.

„Євангелізація – катехуменат – дияконія” – це три етапи формаційної дороги Руху Світло-Життя на усіх рівнях формації.

Основні методи реалізації формаційної програми: метод „Світло-Життя”,який проникає усі елементи формаційної програми, реколекційна оаза(пятнадцятиденні оази) і мала формаційна група (молодь та діти зустрічаються раз в тиждень а подружжя раз в місяць).

Структура Руху відповідає структурі Церкви. Малі групи, до яких належать учасники Руху, як правило утворюють його спільноту в парафії. Спільноти Руху підтримують між собою зв’язок зустрічаючись на Днях Спільноти.

Учасники руху йдуть дорогою від преєвангелізації до служіння (дияконії) в чому сприяють наступні Божі дари, перелічені засновником:

  • Харизма “Світло-Життя”;
  • Харизма Євангелізації;
  • Харизма Євангелії визволення
  • Харизма Катехуменату
  • Харизма Літургії
  • Харизма Христа Слуги і Дияконій
  • Харизма Домашньої Церкви і сімейного катехуменату
  • Харизма Живої Церкви
  • Харизма Непорочної Матері Церкви
  • Харизма Єдності.

Великою справою руху «Світло-Життя» є Круціята Визволення Людини – служіння з метою визволення від різного роду узалежнень, в першу чергу алкогольного. Учасники Круціяти складають алкогольний піст та молитву як жертвування за узалежнених та здійснюють свідоцтво вільного і тверезого життя.

рух_світло_життя_2 У Києво-Житомирській дієцезії рух започаткувався від гілки для сімей і подружжів – «Домашньої Церкви» у 1997 році з утворення перших родинних кіл.

У 1999 році почала функціонувати молодіжна гілка руху «Оазис молоді».

Наразі у дієцезії працює чотири гілки руху «Світло-Життя» – «Оазис Дітей Божих» – (Новоград – Волинський), «Оазис Молоді», «Домашня Церква» та новоутворена гілка «Домашні Групи» для світських дорослих осіб. Починають діяти Дияконія Євангелізації, Дияконія Визволення, Дияконія Життя, Дияконія Літургічна, Дияконія Молитви, Музична Дияконія та інші.

У парафії святого Йоана з Дуклі діє саме «Домашня Церква» – на дорозі формації кілька родинних кіл у тісній співпраці з настоятелем парафії о. Мирославом Карачиною OFM. Учасники цих груп беруть активну участь у парафіяльному житті – виконуючи літургічне, молитовне, євангелізаційне та інші служіння відповідно потреб парафіяльної спільноти.

Оазовці допомагають у приготуванні та святкуванні недільної та святкових Літургій, беруть участь у нічних адораціях, провадять Євангелізаційний курс «Альфа», допомагають у організаційних та господарських справах.

Спільнота руху «Світло-Життя» завжди запрошує усіх, хто прагне жити звичайним активним і повним християнським Світлим Життям!

Більше інформації та контакти на офіційному сайті руху у Київсько-Житомирській дієцезії svitlo-zhyttja.kiev.ua.

У публікації використано матеріали з сайтів svitlo-zhyttja.kiev.ua та oazaukraina.blogspot.com